Для розробки навіть досить простого веб-додатки необхідно вміти структурувати код, розділяти файли і дані в базі. Переходити до архітектури веб-додатків можна тільки після того, як ви освоїте попередні технології. Вони як бачать статичну типізацію, та хоча б в TypeScript, їм мозок виносить, тикаються як котята.Про знання SQL і мови не йде. Це, до речі, стосується і джавістів і сішарперів. Є улюблений фреймворк і вони свято вірять що краще не зробиш.
В компанії зі співбесіди Full Stack Developer гордо називали «універсал».
І передбачаючи ваше запитання, зазначимо, що розробником може стати не тільки «технар» з відповідним складом розуму. Є просто маса прикладів, коли закоренілі гуманітарії переходили в IT і досягали відмінних результатів за короткий час. Python - один з найбільш популярних мов програмування, і він продовжує набирати популярність. Це один з оптимальних шляхів для становлення вас як фулстек-розробника. Знання та навички, які ви отримаєте в ході навчання, дійсно дозволять вам стати junior-розробником і навіть вести нескладні проекти самостійно. Особливо за умови, що ви продовжите розвиватися в цьому напрямку, удосконалюючи свої знання і навички.
Але найголовніше - у вас з'явиться розуміння, як виглядає сучасна бізнес-процеси, і яким шляхом ви хочете рухатися далі. Завантаження постійна, а людини на підміну, швидше за все, в штаті не буде. А значить, потрібно бути готовим до того, що у відпустці або у вихідний вага час від часу будуть «смикати» з різних питань. Мабуть, головна перевага - це універсальність.
Існує думка, що фулстек-розробник в кожній окремій області менш кваліфікований, ніж вузький фахівець. Дійсно, людина, який витратив 5 років на вивчення однієї технології, буде знати її куди краще, ніж той, хто ці роки вивчав відразу кілька напрямків розробки. З іншого боку, ця сама технологія одного разу може просто https://wizardsdev.com/ перестати бути актуальною. А фулстек-розробник з легкістю переключиться на іншу, що для вузького фахівця куди більш проблематично. Це залежить від багатьох факторів - навчаєтеся ви самостійно або на курсах, який у вас наставник і чи є він взагалі, наскільки ви в принципі схильні до вивчення програмування.
Але починати свій шлях розробника все ж варто з фронтенда - розробки призначеного для користувача інтерфейсу, його зовнішній (публічної) частини сайту в браузері. Це оптимальна відправна точка в IT, з якої починає переважна більшість. Фулстек-розробник - це фахівець, який може розробити і реалізувати власний проект «під ключ». І йому для цього не доведеться збирати цілу команду.
По суті HTTP і REST покликані забезпечити взаємодію мережі й користувача. Це програміст, здатний самостійно з нуля розробити функціональний веб-продукт. Він знаєfrontend і backend, Розбирається в стеці технологій, серверах, ОС, базах даних і PaaS (середовище розробки і розгортання додатків в хмарі). Full Stack Developer - справжня людина-швейцарський ніж зі світу IT, який здатний вести проект від початку і до кінця.
Але головне - у нього є можливість своїми силами реалізувати авторські ідеї, впроваджувати нові рішення і розвиватися практично в будь-якому напрямку. А це часом куди важливіше, ніж висока зарплата і кар'єрні перспективи. Зберігання інформації та робота з БД - невід'ємна частина завдань фулстек-розробника. Він повинен розуміти принципи реляційної моделі даних, SQL, вміти підключати БД до мов бекенд і масштабувати бази даних. JS - мова програмування, що використовується в браузері. Багато українських «компаній» — це не компанія, яка працює і розвивається.
Однотипні завдання і не менш однотипні їх вирішення дуже швидко перетворюються на рутину, людина моментально втрачає інтерес до своєї справи, падає його продуктивність. У випадку з full-stack розробкою проекти та шляхи їх реалізації можуть бути абсолютно різними. Як наслідок, робота не перетворюється на рутину. Чіткий поділfrontend і backendстало проглядатися тільки після 2010 року. А поняття «фулстек-розробник» в звичному розумінні з'явилося і того пізніше.
Багатьом компаніям простіше найняти одного фулстек-розробника, ніж 3-5 вузьких фахівців. Клієнту це банально вигідніше, хоча і заробітна плата у fullstack-розробника відчутно вище. Але це все одно дешевше, ніж утримувати навіть невеликий штат девелоперів.
Щодня ми можемо надсилати вам схожі вакансії на ел. Натискаючи кнопку «Підписатися», ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Щоб зберегти вакансію, треба увійти або зареєструватися.
Також варто пам’ятати, що Fullstack це не тільки про Web. Інтерфейси комунікації з користувачем можуть бути різні (Embdedded, IoT, Desktop, емейл, чат-бот, проста адмінка, тощо), іноді Web Frontend-у не потрібно взагалі. Хоч Web найчастіше й хочуть (з анімаціями і красивими переходами). full stack вакансії Проте не всім потрібен варіант з (No)SQL + REST, а все решта на Frontend-і. Якщо у вас кашель, то ви не побіжите зразу до пульмонолога. Аналогічно, якщо ви розробляєте MVP вам в 90% випадків не потрібен окремо гуру БД, бекенда і фронтенда, їм там просто буде нічого робити.
А якщо в певний момент ви вирішите взяти паузу в навчанні, можна відмовитися від підписки та відновити її пізніше. Це зручно і вигідно для тих, хто не може навчатися за програмою з чітким графіком. Ознайомившись з теорією, можна переходити безпосередньо до навчання. І тут у Wezom Академії є для вас декілька відповідних курсів. Коли проект розростається і є можливість набирати людей, тоді звісно вартує взяти ФронтЕндщика ітд, але у стартапах краще працювати з людьми які бачать повністю проект, а не тільки частинку. На більш високому рівні належить вивчити аутентифікацію на JWT / OAuth, шаблони проектування, розробку прогресивних веб-додатків та інше.